Kargo ve Geri İade

---İade

Webelektrik.com üzerinden satın aldığınız bir ürünü iade etmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Kargo teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade talep edebilirsiniz.

Webelektrik.com web sitesinden alınan ürünlerin iade işlemleri ürün incelendikten sonra yapılabilmektedir. İade işlemi gerçekleştirmek için ürünü kullanmamış ve paketini açmamış olmanız gerekmektedir.

Ürün iade işlemlerinin kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır.

Webelektrik.com üzerinden satın almış olduğunuz bir ürün size yanlış gönderilmiş veya ayıplı mal statüsünde ise bize geri iade ederek değişim talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumlarda kargo masrafları tarafımıza ait olmaktadır.

Teslimattan sonra 7 günlük süreyi aşan iade başvurularında üründen kaynaklanan bir sorun yok ise (ürün ayıplı mal özellikleri taşımıyorsa) işlem yapılamamaktadır.

İptal

Sipariş iptaliniz için musterihizmetleri@Webelektrik.com adresine 24 saat içerisinde siparişi numaranız ile birlikte mail yönlendirmesi yapabilirsiniz.

Siparişinizle ilgili iptal talebiniz siparişiniz kargoya verilmedi ise işleme alınabilir. Diğer koşulda iade işlem prosedürleri geçerlidir.

Ödeme ve Teslimat

Webelektrik.com üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde banka havale/eft aracılığı ile yada bütün kredi kartlarıyla ödeme yapabilir, ayrıca listesi verilmiş kredi kartları ile taksitli alışverişin avantajından yararlanabilirsiniz.

Webelektrik.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünler size UPS Kargo firması aracılığı ile gönderilmektedir. Ürünlerinizin kargo firmasına teslim süresi 4 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Ürünleriniz kargoya verildikten ortalama 1 gün sonra kargo takip numarası size ulaştırılarak kargonuzu takip etmeniz sağlanır.

Sitemizden yapılan alışveriş işlemi sırasında faturanın teslimat şekli konusunda seçim yapmanız istenir. Seçiminize göre faturanızı siparişiniz ile birlikte aynı adrese gönderilmesini isteyebilir ya da siparişinizden farklı adrese posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Faturanızın gönderilmesiyle ilgili farklı bir seçim yapmadığınızda, kargo ile teslimi yapılan her sipariş fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır ve siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize mail ya da telefon yoluyla bildiriniz. En kısa zamanda kargo firması uyarılarak, evrak bulunacak ya da faturanın "aslı gibidir" kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.